07
1
Kategorie (FILM, Film – premiery). Autor: Marcin Grzeszczak, 1 Lip 2011
Transformers 3 TRANSFORMERS 3

W roku 1969 człowiek po raz pierwszy postawił stopę na Księżycu, jednakże na srebrnym globie nie był pierwszy… Ponad pół wieku później na naszym globie zbliża się ostateczne starcie Autobotów z Deceptikonami. Przyczyną jest odnalezienie przez astronautów cybertroniańskiego statku na Księżycu. W kierunku Ziemi lecą złowrogie oddziały z planety Cybertron, a wśród nich zabójczy Shockwave. Optimus Prime razem z młodym Samem Witwicky i resztą Autobotów po raz kolejny musi połączyć siły, aby skonfrontować się z najgroźniejszymi robotami we wszechświecie, które przybyły unicestwić Ziemię.

tytuł oryginału: Transformers: Dark of the Moon
reżyseria: Michael Bay
scenariusz: Ehren Kruger
zdjęcia: Amir M. Mokri
muzyka: Steve Jablonsky
obsada: Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Josh Duhamel, John Turturro, Tyrese Gibson, Patrick Dempsey, Rich Hutchman, Frances McDormand, John Malkovich, Kevin Dunn
rok produkcji: 2011
kraj: USA
czas: 157 min.

Auta 2 AUTA 2

Zygzak McQueen trzy razy wygrał wyścig Piston Cup Championship w Kalifornii. Nadal mieszka w Chłodnicy Górskiej przy autostradzie 66, przyjaźni się ze Złomkiem i pozostałymi autami. Otrzymuje propozycję udziału w pierwszym wielkim światowym Grand Prix, podczas którego ma zostać wyłoniony najszybszy samochód świata. Zawody odbywają się w Japonii i kilku krajach Europy. W podróży towarzyszy mu wierny kumpel Złomek, który nie ma obycia w świecie i zaczyna irytować McQueena. W dodatku Złomek zostaje wzięty przypadkowo za amerykańskiego tajnego agenta. Wraz z brytyjskim szpiegiem Seanem McMission wpada na trop spisku związanego z wyścigami. Tymczasem Zygzak musi sobie dać radę z groźnymi sportowymi przeciwnikami, z zadufanym Francesco Paltegummim na czele.

tytuł oryginału: Cars 2
reżyseria: John Lasseter, Brad Lewis
scenariusz: Ben Queen
muzyka: Michael Giacchino
obsada: Larry The Cable Guy, Owen Wilson, Michael Caine, Emily Mortimer, Eddie Izzard, John Turturro, Brent Musburger, Joe Mantegna, Thomas Kretschmann, Peter Jacobson
rok produkcji: 2011
kraj: USA
czas: 112 min.

Larry Crowne - Uśmiech losu LARRY CROWNE – UŚMIECH LOSU

Larry Crowne to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Larry nieoczekiwanie traci pracę. Musi przeorganizować swoje życie i zacząć wszystko od początku. Nie dość, że ma na głowie spłatę kredytu, to nagle okazuje się, że wcale nie tak łatwo mu wypełnić czas wolny. Pierwszym krokiem na nowej drodze jest nauka jazdy na skuterze i powrót na studia zgodnie z zasadą, że nigdy nie jest za późno na zdobywanie wiedzy. Na kursie Larry poznaje także uroczą nauczycielkę, którą obdarza czymś więcej niż tylko sympatią. Wkrótce okazuje się, że nigdy nie jest za późno także na miłość.

tytuł oryginału: Larry Crowne
reżyseria: Tom Hanks
scenariusz: Tom Hanks, Nia Vardalos
zdjęcia: Philippe Rousselot
muzyka: James Newton Howard
obsada: Tom Hanks, Julia Roberts, Pam Grier, Rita Wilson, Cedric The Entertainer, Sarah Mahoney, Roxana Ortega, Randall Park, Brady Rubin, Alex Quijano, Tina Huang
rok produkcji: 2011
kraj: USA
czas: 99 min.

WTOREK PO ŚWIĘTACH

Paul Hanganu to człowiek przeciętny do bólu – przykładny mąż, dobry ojciec, mężczyzna zagubiony w życiu, które okazało się inne od młodzieńczych wyobrażeń. Kocha dwie kobiety. Adrianę, żonę i matkę swojej córki, z którą dzielił ostatnie 10 lat oraz Ralucę, kobietę, która odmieniła jego życie. Do świąt Bożego Narodzenia będzie musiał wybrać, którą z nich zostawić.

tytuł oryginału: Marti, dupa craciun / Tuesday, After Christmas
reżyseria: Radu Muntean
scenariusz: Alexandru Baciu, Radu Muntean, Razvan RADULESCU
zdjęcia: Tudor Lucaciu
obsada: Dragos Bucur, Maria Popistasu, Mirela Oprisor, Victor Rebengiuc, Mimi Branescu
rok produkcji: 2010
kraj: Rumunia
czas: 99 min.

CHICO I RITA

Kuba 1948. Chico jest młodym pianistą z wielkimi marzeniami, Rita to piękna piosenkarka z niesamowitym głosem. Muzyka i romantyczne pragnienie połączy ich, ale ich podróż – w tradycji latynoskiej ballady, bolero – przyniesie ból serca i mękę. Z Hawany do Nowego Jorku, Paryża, Hollywood i Las Vegas, prowadzą niemożliwą do spełnienia walkę, by połączyć się w muzyce i miłości.

tytuł oryginału: Chico & Rita
reżyseria: Tono Errando, Javier Mariscal, Fernando Trueba
scenariusz: Ignacio Martínez de Pisón, Fernando Trueba
zdjęcia: Arnau Quiles
muzyka: Bebo Valdés
obsada: Mario Guerra, Limara Meneses, Eman Xor Oña
rok produkcji: 2010
kraj: Hiszpania, Wielka Brytania
czas: 94 min.

Materiały pochodzą z oficjalnych informacji dystrybutorów, lub z innych źródeł internetowych.
Zostaw komentarz
Nick:
E-mail:
URL:
Komentarz:

Strona główna
FILM
SERIALE
KOMIKS
KSIĄŻKI
Haiku
Ogólnie
Złote myśli i cytat
O mnie
Top Secret