05
31
Kategorie (FILM, Film – premiery). Autor: Marcin Grzeszczak, 31 maja 2013
Star Trek: W ciemność

Drugi film z rebootowanej klasycznej space opery.
STAR TREK: W CIEMNOŚĆ

Kiedy załoga USS Enterprise zostaje wezwana do domu okazuje się, że niepowstrzymana siła terroru pochodząca z ich własnej organizacji zdetonowała flotę i wszystko co ona symbolizowała, pozostawiając świat w kryzysie. Mając osobiste rachunki do wyrównania, kapitan James T. Kirk prowadzi polowanie w świecie ogarniętym wojną mające na celu schwytanie jednego człowieka – broni masowego rażenia. W miarę jak nasi bohaterowie zostają uwikłani w niebezpieczną grę na śmierć i życie, miłość zostanie poddana próbie, przyjaźnie zerwane i ofiary poczynione w imię jedynej rodziny jaka pozostała Kirkowi: jego załogi.

tytuł oryginału: Star Trek Into Darkness
reżyseria: J.J. Abrams
scenariusz: Roberto Orci, Alex Kurtzman, Damon Lindelof
zdjęcia: Daniel Mindel
muzyka: Michael Giacchino
obsada: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Chris Hemsworth, Alice Eve, Noel Clarke, Nazneen Contractor, Amanda Foreman, Jay Scully, Jonathan Dixon, Aisha Hinds
rok produkcji: 2013
kraj: USA
czas: 132 min.

Uciekinier

Klimatyczny thriller. Czy dla miłości warto umierać?
UCIEKINIER

Dwóch nastoletnich chłopców, Ellis i Neckbone, spotyka mężczyznę o imieniu Mud, który ukrywa się na wyspie na rzece Missisipi. Mud opowiada im brzmiącą dość nieprawdopodobnie historię, jakoby zabił człowieka w Teksasie i teraz ucieka przed żądnymi jego głowy łowcami nagród. Twierdzi, że zabierze ze sobą miłość swego życia, urodziwą Juniper, która czeka na niego w mieście. Zaintrygowani Ellis i Neckbone, choć podchodzą do wyznań Muda sceptycznie, postanawiają mu pomóc. Wkrótce okazuje się, że Mud wcale nie kłamał. W spokojnym miasteczku pojawia się nieznajoma piękność, a w ślad za nią przybywają bezwzględni łowcy nagród.

tytuł oryginału: Mud
reżyseria i scenariusz: Jeff Nichols
zdjęcia: Adam Stone
muzyka: David Wingo
obsada: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Tye Sheridan, Jacob Lofland, Sarah Paulson, Ray McKinnon, Sam Shepard, Michael Shannon, Paul Sparks, Joe Don Baker, Johnny Cheek, Bonnie Sturdivant, Stuart Greer, Clayton Carson, Michael Abbott, Jr.
rok produkcji: 2012
kraj: USA
czas: 130 min.

Prawdziwa historia króla skandali

PRAWDZIWA HISTORIA KRÓLA SKANDALI

Miał klasę, fascynował i był piekielnie bogaty. Mężczyźni mu zazdrościli. Kobiety kochały. Zrobił fortunę w czasach, gdy nie mówiło się głośno o sztuce kochania. Paul Raymond, nazywany „królem Soho”, przez lata skutecznie obrażał brytyjską obyczajowość. Po otwarciu pierwszego „klubu dżentelmeńskiego” stopniowo tworzył imperium klubów i czasopism erotycznych, które przyniosło mu ogromne bogactwo. Raymond nosił drogie, szyte na miarę ubrania, złotą biżuterię, jeździł szybkimi samochodami i pił tylko najlepszego szampana. Kochał blichtr, ale w jego życiu najważniejsze były relacje z trzema kobietami – żoną, córką i kochanką.

tytuł oryginału: The Look of Love
reżyseria: Michael Winterbottom
scenariusz: Matt Greenhalgh
zdjęcia: Hubert Taczanowski
muzyka: Antony Genn, Martin Slattery
obsada: Imogen Poots, Anna Friel, Stephen Fry, Steve Coogan, Tamsin Egerton, Shirley Henderson, Simon Bird, Matt Lucas, David Walliams, Matthew Beard, Kieran O’Brien, Sarah Solemani, Peter Wight, Chris Addison, Emily Berrington, Liam Boyle, James Lance, Vera Filatova
rok produkcji: 2013
kraj: Wielka Brytania, USA
czas: 101 min.

Michael Haneke. Zawód: reżyser MICHAEL HANEKE. ZAWÓD: REŻYSER

W ciągu 25 lat twórczości Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film „Miłość” stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, dokument przedstawia pracę prawdziwego artysty.

tytuł oryginału: Michael Haneke – Porträt eines Film-Handwerkers
reżyseria i scenariusz: Yves Montmayeur
zdjęcia: Attila Boa, Yves Montmayeur
występują: Michael Haneke, Juliette Binoche, Béatrice Dalle, Isabelle Huppert, Susanne Lothar, Emmanuelle Riva, Jean-Louis Trintignant
rok produkcji: 2013
kraj: Austria, Francja
czas: 92 min.

Materiały pochodzą z oficjalnych informacji dystrybutorów, lub z innych źródeł internetowych.
Zostaw komentarz
Nick:
E-mail:
URL:
Komentarz:

Strona główna
FILM
SERIALE
KOMIKS
KSIĄŻKI
Haiku
Ogólnie
Złote myśli i cytat
O mnie
Top Secret