10
6
Kategorie (FILM, Film – premiery). Autor: Marcin Grzeszczak, 6 Paź 2017
Blade Runner 2049

Sequel jednego z najlepszych filmów science fiction w historii kina.
BLADE RUNNER 2049

Po latach wojen ludzie i replikanci osiągnęli wreszcie względną równowagę. Jej elementem wciąż jest jednak bezpardonowa eliminacja tych androidów, których wolna wola nie mieści się w idealnym obrazie świata ludzi. Wprowadzenie na rynek modelu replikantów o długości życia porównywalnej do ludzkiej doprowadziło do przelewu krwi, a w konsekwencji do upadku odpowiedzialnej za przestarzałe Nexusy firmy Tyrell Corporation. Lukę na rynku zapełnił Niander Wallace, rozpoczynając produkcję absolutnie posłusznych replikantów. Zostały one skierowane do pracy na Ziemi i w koloniach, realizując zadania, które nie są atrakcyjne dla ludzi. Jednym z androidów nowego typu jest K – blade runner ścigający i likwidujący pozostałe przy życiu modele Nexus 8. Na polecenie porucznik Joshi – przełożonej z LAPD – rozpoczyna sięgające w odległą przeszłość śledztwo, które prowadzi go do ukrywającego się od 30 lat Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów.

tytuł oryginału: Blade Runner 2049
reżyseria: Denis Villeneuve
scenariusz: Hampton Fancher, Michael Green
zdjęcia: Roger Deakins
muzyka: Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
obsada: Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas, Jared Leto, Robin Wright, Dave Bautista, Mackenzie Davis, David Dastmalchian, Sylvia Hoeks, Barkhad Abdi, Lennie James, Hiam Abbass, Carla Juri, Wood Harris, Tómas Lemarquis, Mark Arnold, Vilma Szécsi, Sallie Harmsen, Krista Kosonen, Elarica Johnson
rok produkcji: 2017
kraj: Wielka Brytania, USA, Kanada
czas: 163 min.

Fantastyczna kobieta

Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz na Berlinale’2017.
FANTASTYCZNA KOBIETA

Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

tytuł oryginału: Una Mujer Fantástica
reżyseria: Sebastián Lelio
scenariusz: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza
zdjęcia: Benjamín Echazarreta
muzyka: Matthew Herbert
obsada: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Aline Küppenheim, Nicolás Saavedra, Amparo Noguera, Trinidad González, Néstor Cantillana, Alejandro Goic, Antonia Zegers, Sergio Hernández, Roberto Farias, Cristián Chaparro, Diana Cassis, Eduardo Paxeco, Paola Lattus, Felipe Zambrano, Erto Pantoja
rok produkcji: 2017
kraj: Chile, Niemcy, Hiszpania, USA
czas: 104 min.

Twój Vincent

Nowatorski film animowany w technice malarstwa olejnego.
TWÓJ VINCENT

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

tytuł oryginału: Loving Vincent
reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Jacek Dehnel
zdjęcia: Tristan Oliver, Łukasz Żal
muzyka: Clint Mansell
obsada: Józef Pawłowski, Jerzy Stuhr, Danuta Stenka, Olga Frycz, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz, Maciej Stuhr, Włodzimierz Matuszak, Waldemar Barwiński, Wojciech Duryasz, Jerzy Bończak, Jarosław Domin, Leon Charewicz, Agnieszka Fajlhauer, Józef Grzymała, Artur Janusiak, Michał Konarski, Tomasz Jarosz
rok produkcji: 2017
kraj: Wielka Brytania, Polska
czas: 94 min.

Wszyscy moi mężczyźni

Zaczynanie od początku nie jest dla początkujących.
WSZYSCY MOI MĘŻCZYŹNI

Po rozstaniu z mężem, Alice Kinney wraz z córkami opuszcza Nowy Jork. W Los Angeles wraca do rodzinnego domu, znajduje pracę oraz szkołę dla dzieci. I tylko sprawy sercowe odkłada gdzieś na bok. Wszystko zmienia się, gdy w dniu urodzin poznaje trzech uroczych facetów, którzy – podobnie jako ona – przybyli do LA w pogoni za marzeniami. Cała trójka pozostaje bez dachu nad głową i Alice, wbrew rozsądkowi, pozwala im zamieszkać u siebie. Tak rozpoczyna się pasmo damsko-męskich komplikacji, które z czasem przekształcają się w coś o wiele więcej. To jednak nie koniec wrażeń. Prawdziwe emocje zaczną się, gdy do drzwi Alice zapuka jej dawny mąż… Czy dla miłości warto rozpoczynać wszystko od nowa?

tytuł oryginału: Home Again
reżyseria i scenariusz: Hallie Meyers-Shyer
zdjęcia: Dean Cundey
muzyka: John Debney
obsada: Reese Witherspoon, Michael Sheen, Nat Wolff, Lake Bell, Pico Alexander, Candice Bergen, Lola Flanery, Jon Rudnitsky, Christine Woods, Reid Scott, Eden Grace Redfield, Josh Stamberg, Dolly Wells, P.J. Byrne, Jen Kirkman, Robb Derringer, Shi Ne Nielson, Paige Spara, Taylor Carr, April Martucci, Michael Cyril Creighton
rok produkcji: 2017
kraj: USA
czas: 97 min.

Ciao Italia!

CIAO ITALIA!

Nowy Jork, 1943 rok. Między włoskimi imigrantami Arturo i Florą rodzi się uczucie. Niestety, zamążpójście dziewczyny zostało dawno zaplanowane przez jej wujka, który obiecał jej rękę synowi szefa mafii. Aby nie dopuścić do tego małżeństwa, Arturo postanawia skłonić ojca Flory do zmiany decyzji. W tym celu musi udać się na Sycylię, gdzie mieszka mężczyzna. Arturo, który jest bez grosza, pozostaje tylko jeden sposób, żeby dotrzeć na wyspę. Postanawia zaciągnąć się do amerykańskiego wojska, przygotowującego się do lądowania na Sycylii. Lądowania, które zmieni losy sycylijskiej mafii, a także oblicze całych Włoch.

tytuł oryginału: In guerra per amore
reżyseria: Pif
scenariusz: Pif, Michele Astori, Marco Martani
zdjęcia: Roberto Forza
muzyka: Santi Pulvirenti
obsada: Pif, Miriam Leone, Andrea Di Stefano, Stella Egitto, Vincent Riotta, Maurizio Marchetti, Sergio Vespertino, Maurizio Bologna, Antonello Puglisi, Samuele Segreto, Mario Pupella, Orazio Stracuzzi, Lorenzo Patané, Aurora Quattrocchi, David Mitchum Brown, Forest Baker, Rosario Minardi, Salvatore Ragusa
rok produkcji: 2016
kraj: Włochy
czas: 99 min.

Jestem Rosa JESTEM ROSA

Rosa jest trzydziestoparolatką. Jej rodzice się rozwiedli. Mieszka z własną rodziną w centrum Sao Paulo. Częste wyjazdy jej męża nie są specjalnie lukratywne, więc sama musi utrzymywać siebie i dwie córki. Zamiast skupić się na pisaniu sztuk, co jest jej powołaniem, zarabia na życie tworząc hasła reklamowe. Rosa ma na głowie seksualne problemy w swoim związku, kłopoty z różnorakimi zleceniami, a także obowiązek zajmowania się chorowitym ojcem, o artystycznej osobowości domagającym się ciągłej uwagi. Gdy jej matka pewnego dnia ujawnia przed nią pewną informację, Rosa postanawia zerwać z codziennymi obowiązkami. Dzięki temu odkrywa, że życie ma dla niej jeszcze wiele niespodzianek.

tytuł oryginału: Como Nossos Pais
reżyseria: Laís Bodanzky
scenariusz: Laís Bodanzky, Luiz Bolognesi
zdjęcia: Pedro J. Márquez
obsada: Maria Ribeiro, Clarisse Abujamra, Jorge Mautner, Annalara Prates, Felipe Rocha, Sophia Valverde, Paulo Vilhena
rok produkcji: 2017
kraj: Brazylia
czas: 102 min.

Dziecko apokalipsy DZIECKO APOKALIPSY

Krystaliczne fale, jasne plaże, skóra wystawiona na promienie słońca, senna atmosfera końca sezonu. To Baler, miejsce, w którym trzy dekady temu Francis Ford Coppola spędził kilka miesięcy podczas zdjęć do „Czasu apokalipsy”. Dziś jest oazą surferów. Jednym z nich jest Ford, o imieniu nie bez powodu kojarzącym się z postacią reżysera. Zbliżający się do czterdziestki hipster spędza beztrosko czas ze swoją energiczną, bezpośrednią dziewczyną; odwiedza ich jego dawny przyjaciel, przywożąc ze sobą narzeczoną o urodzie modelki i zmuszając bohaterów do konfrontacji z niełatwą przeszłością.

tytuł oryginału: Apocalypse Child
reżyseria: Mario Cornejo
scenariusz: Mario Cornejo, Monster Jimenez
zdjęcia: Ike Avellana
muzyka: Armi Millare
obsada: Ana Abad Santos, Archie Alemania, RK Bagatsing, Annicka Dolonius, Sid Lucero, Gwen Zamora
rok produkcji: 2015
kraj: Filipiny
czas: 95 min.

My Little Pony. Film

MY LITTLE PONY. FILM

Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

tytuł oryginału: My Little Pony: The Movie
reżyseria: Jayson Thiessen
scenariusz: Meghan McCarthy, Rita Hsiao, Michael Vogel
zdjęcia: Anthony Di Ninno
muzyka: Daniel Ingram
obsada: Uzo Aduba, Ashleigh Ball, Adam Bengis, Emily Blunt, Kristin Chenoweth, Michelle Creber, Taye Diggs, Brian Dobson, Michael Dobson, Andrea Libman, Max Martini, Britt McKillip, Peter New, Mark Oliver, Nicole Oliver, Michael Peña, Zoe Saldana, Liev Schreiber, Sia, Tabitha St. Germain, Tara Strong, Sam Vincent
rok produkcji: 2017
kraj: Kanada, USA
czas: 99 min.

Photon PHOTON

Od Wielkiego Wybuchu do rewolucji kwantowej, od początku czasu do narodzenia się planet i ewolucji biologicznego życia – i dalej w kierunku nieznanej przyszłości. Fascynujące zobrazowania największych pytań stojących przed nauką stanowią zarówno prowokującą do myślenia, dwugodzinną lekcję fizyki jak i pomost między abstraktem, badaniem naukowym oraz komunikacją wyników. Animowane wzory cząsteczek, fal i zjawisk, które są zarówno za małe i za duże by je obserwować gołym okiem, ujawniają swoje sekrety w zrozumiałym dla nas języku wizualnym.

reżyseria i scenariusz: Norman Leto
zdjęcia: Michał Marczak
muzyka: Przemysław Książek, Przemysław Wierzbicki, Igor Szulc
obsada: Andrzej Chyra, Danuta Banach, Stanisław Banach, Kaja Werbanowska, Iwo Piotrowski, Karolina Kominek, Steve Royal, Beata Grabowska, Joanna Soroczak, Katarzyna Biskup, Anna Kisiel, Norman Leto, Wojciech Bąkowski, Łukasz Gruziński, Alex Mru Kijana
rok produkcji: 2017
kraj: Polska
czas: 107 min.

Materiały pochodzą z oficjalnych informacji dystrybutorów, lub z innych źródeł internetowych.
Zostaw komentarz
Nick:
E-mail:
URL:
Komentarz:

Strona główna
FILM
SERIALE
KOMIKS
KSIĄŻKI
Haiku
Ogólnie
Złote myśli i cytat
O mnie
Top Secret